Janáčkův máj

Představení

Město Kravaře leží v údolní nivě řeky Opavy, v nadmořské výšce 237 m n. m. Je vzdáleno 13 km jižně od polských hranic a 9 km východně od města Opavy. Historická oblast Horního Slezska, ve které se Kravaře nacházejí, se nazývá Hlučínsko. Toto území se specifickou minulostí, které zahrnuje téměř 30 obcí, si uchovává charakteristické nářečí, kroje i zvyky.

Nejhledanější

 

 

 tlačítko centrum společných služeb
tlačítko Kompostery
tlačítko Forenzní značení kol-termíny
tlačítko kotlíkové dotace
tlačítko zámek
tlačítko městský úřad
tlačítko úřední deska
tlačítko odpady 2014 + informace
tlačítko hlášení místního rozhlasu
tlačítko odkazu na granty a účelové dotace
Tlačítko formuláře

Základní informace

Městský úřad Kravaře
Náměstí 43
747 21 Kravaře

Tel.: 553 777 911
Fax: 553 777 922
E-mail: posta@kravare.cz
WWW: www.kravare.cz
ID datové schránky: iv5bfnz

QR KOD

Logo - www.Mapy.cz

Úřední hodiny pro veřejnost

Pondělí: 8:00 - 17:00 hodin
Středa: 8:00 - 17:00 hodin
Čtvrtek: 7:00 - 15:00 hodin
Pátek: 7:00 - 12:00 hodin

Bankovní spojení: 1846631329/0800

IČ: 00300292
DIČ: CZ00300292

Bankovní spojení ČNB pro příjem dotace: 94-3214821/0710

Turistické informační centrum Logo - facebook - odkaz na facebook
Kontakt: Náměstí 43, Kravaře
Tel.,Fax: 553 777 955
WWW: infocentrum.kravare.cz
E-mail: infocentrum@kravare.cz

Odkazy

 
na městském úřadě v Kravařích přijímáme platební karty
online rezervace na úřad
problem report - nahlášení problému
eveza - profil zadavatele
tlačítko s odkazem na Portály správců inženýrských sítí
jednotné kontaktní místo

Nabídky práce

 


BULY ARÉNA | Hotelový a sportovní komplex BULY ARÉNA | Hotelový a sportovní komplex Barokní zámek Kravaře BULY ARÉNA AQUAPARK KRAVAŘE Hlavní budova Městského úřadu Kravaře, Náměstí 43 Zámecký park BULY ARÉNA AQUAPARK KRAVAŘE Barokní zámek Kravaře SILESIA GOLF RESORT KRAVAŘE SILESIA GOLF RESORT KRAVAŘE BULY ARÉNA | Minigolf BULY ARÉNA | Hotelový a sportovní komplex Barokní zámek Kravaře | Zámecký park BULY ARÉNA | Ledová plocha

Jedinečný koncert Marcely Březinové, Martina Maxy a Marthy Olšrové

Město Kravaře » Novinky z Kravař » Jedinečný koncert Marcely Březinové, Martina Maxy a Marthy Olšrové

Jedinečný koncert Marcely Březinové, Martina Maxy a Marthy Olšrové na zámku v Kravařích.

19. května 2018 v 15:00 hod. proběhne na zámku v Kravařích jedinečná událost. Budeme svědky setkání tří výtečných zpěváků a všestraných umělců.


Legenda české hudební scény Marcela Březinová začínala v roce 1981 s kapelou OK band. Vystudovala klasický a jazzový zpěv na Lidové konzervatoři v Praze. Mezi její úspěchy patří druhé místo z jihlavského festivalu Mladá píseň z roku 1980 nebo čtvrtá pozice z mezinárodního Intertalentu konaného o rok později. Na sólové dráze spolupracovala se skupinami Leška Semelky nebo Slávka Jandy. Mezi její nejznámější písně patří Snad za to může láska, Hádej nebo Na kopcích. Své zkušenosti předává posluchačům Mezinárodní konzervatoře v Praze, kde vyučuje interpretaci a vede Oddělení populárního zpěvu.


Zpěvák, hudebník a herec Martin Maxa, vlastním jménem Ivan Varga, se sedm let živil jako učitel tělocviku. Hudba ho ale lákala už od mládí více. Hrával na kytaru a zpíval po klubech, až se jeho muzikalita prosadila sama. Do povědomí široké veřejnosti se dostal v roce 2000, kdy byl vyhlášen Skokanem roku v anketě Zlatý slavík. V tomtéž roce vydal svou první desku C’est La Vie (To je život). V říjnu 2012 vydal zatím své poslední, v pořadí již páté, čistě autorské album. V současné době se věnuje muzikálům, moderování a koncertům.


Herečka, zpěvačka a tanečnice Martha Olšrová, rodačka z Kravař-Koutů, se po studiích na Janáčkové akademii muzických umění v Brně rozhodla studovat Mediální studia v Olomouci, díky kterým se začala věnovat režii a v našem kraji již natočila několik nezáviských filmů (Vodní víla, Nenažranec, Hlučínsko). V současné době natáčí pohádkovou legendu o Kravařském pánovi, alchymistovi Michalovi Sendivojovi. Již deset let účinkuje v divadle Fr. Ringo Čecha a vede vlastní umělecký soubor Přímá Oklika.


Nyní máte možnost tyto tři umělce zažít spolu na jednom koncertním vystoupení s názvem Jedinečný koncert. Uslyšíte tři rozdílné hlasy, tři rozdílné herecké, pěvecké a hudební projevy. Můžete se těšit na jazz, pop, rock i šanson a ačkoliv, nebo právě proto, že jsou všichni tito interpreti výjimečné osobnosti, hudba je spojí v jeden nádherný tok plný šlágrů i autorských písní. Bude to nezapomenutelný zážitek, z kterého půjdete nejen spokojení, ale také s písní na rtech.

jedinečný koncert