Otevírání turistické sezóny

Rubriky


BULY ARÉNA | Hotelový a sportovní komplex Barokní zámek Kravaře Kostel sv. Bartoloměje Kravaře Barokní zámek Kravaře

O městě


Tato sekce obsahuje informace o našem městě, které leží ve Slezsku. Můžete zde získat odkaz na mapu města, informace o historii města a o spolupráci s partnerskými městy.

 

Kravaře jsou malebným městem v Moravskoslezském kraji, rozdělené na celkem tři části, kterými jsou Kravaře, Kouty a Dvořisko. Katastrální výměra je 1937 ha a počet obyvatel je 6800. Kravaře jsou nedílnou součástí Hlučínského Slezska a jsou situovány 8 km východně od města Opavy a 13 km západně od města Hlučín. Město je obcí s rozšířenou působností (tzv. ORP), do jejichž správního obvodu spadá devět dalších okolních obcí.

 

K hlavním dominantám města Kravaře patří kostel Sv. Bartoloměje a zámek, jehož součástí je i muzeum, z tohoto důvodu je velká část této sekce věnována právě zámku a všemu co k němu patří. V našem městě vychází desetkrát ročně kravařské noviny Besedník, proto tomuto tématu a redakci Besedníku, která sídlí na zámku, se tato pasáž věnuje také. Kravařské noviny jsou pravidelným zdrojem informací pro všechny občany našeho města a jsou distribuovány do každé domácnosti.

 

Dále zde naleznete informace a kontakty na informační centrum, městskou knihovnu, městskou policii a další organizace a instituce.


Zámek a instituce Organizace a instituce Knihovna
Historie Besedník